<p><span style="color: #000000;"><strong>(ភ្នំពេញ)៖</strong> បេក្ខនារី ឈិន ម៉ានិច្ច ទទួលបានជ័យជំនះលេខ១ នៅក្នុងកម្មវិធី «Cambodian Idol» រដូវកាលទី២ វគ្គផ្តាច់ព្រ័តរបស់ទូរទស្សន៍ ហង្សមាស ដែលទើបបានបញ្ចប់នៅយប់ថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៦ ដែលបានធ្វើឡើងនៅស្ទូឌីយោហង្សមាស ផ្សារទំនើបអេអនម៉ល ជាន់ទី៤។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">ជាមួយនោះផងដែរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា ក៏បានចូលរួមអបអរសាទរចំពោះបេក្ខនារី ឈិន ម៉ានិច្ច ដែលទទួលបានជ័យជំនះលេខ១ នៅក្នុងកម្មវិធី «Cambodian Idol» រដូវកាលទី២នេះ។</span></p>
<p><span style="color: #000000;"><strong>សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានសរសេររៀបរាប់នៅលើ Facebook យ៉ាងដូច្នេះថា៖</strong></span></p>
<p><span style="color: #000000;">ខ្ញុំសូមអបអរសាទរចំពោះ បេក្ខនារី ឈិន ម៉ានិច្ច ដែលទទួលបានជ័យជំនះលេខ១ នៅក្នុងកម្មវិធី «Cambodian Idol» រដូវកាលទី២ វគ្គផ្តាច់ព្រ័តរបស់ទូរទស្សន៍ហង្សមាស ដែលទើបបានបញ្ចប់ នៅមុននេះបន្តិច។ តាមរយៈ ការប្រកួតប្រជែងកម្រិតអន្តរជាតិនេះ គឺបានបង្ហាញអោយឃើញនូវសមត្ថភាពពិត របស់ ក្មួយៗ ទាំងអស់។ ម្នាក់ៗគឺសុទ្ឋតែមានទេពកោសល្យ និងសមត្ថភាពគួរអោយសរ សើរ។ ទោះបីក្មួយៗ មួយចំនួនមិន បានជាប់ជ័យលាភីលេខមួយក្តី គឺត្រូវតាំងចិត្តខិតខំអោយកាន់តែល្អជាងនេះ ដើម្បីចូលរួមប្រកួត ប្រជែងនៅវគ្គក្រោយៗទៀត។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">សូមអរគុណដល់ក្មួយៗគណកម្មការទាំងអស់ដូចជា ក្មួយព្រាប សុវត្ថិ ក្មួយ ឱក សុគន្ឋកញ្ញា ក្មួយ ណុបបាយ៉ារិទ្ឋ និង ក្មួយ ឆន សុវណ្ណរាជ ព្រមទាំងលោកនាយកស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍ហង្សមាស ដែលបានរៀបចំកម្មវិធីនេះឡើងដើម្បីផ្តល់ឱកាសអោយយុវជន បានចូលរួមប្រកួតប្រជែង សមត្ថភាពលើផ្នែកចម្រៀង។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">ចំពោះក្មួយៗដែលមិនទាន់បានជាប់ក្នុងវគ្គនេះ គឺកុំទាន់អស់សង្ឃឹម ត្រូវព្យាយាមហ្វឹកហាត់បន្ថែមទៀត ដើម្បីចូលរួមប្រកួតប្រជែងយក ជ័យជំនះអោយបាននៅវគ្គលើកក្រោយ។ ជូនពរក្មួយៗព្រមទាំងបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទូទាំងប្រទេស ជួបតែសេចក្តីសុខ ជោគជ័យ និងសំណាងល្អគ្រប់ៗគ្នា៕</span></p>
<p><span style="color: #000000;"><iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FHangMeasHDTV46%2Fvideos%2F1385427771507847%2F&show_text=0&width=560" frameborder="0" width="480" height="380"></iframe></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/019/05/fn-2016-12-26-08-55-28-0.jpg" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/019/05/fn-2016-12-26-08-55-28-1.jpg" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/019/05/fn-2016-12-26-08-55-29-2.jpg" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/019/05/fn-2016-12-26-08-55-29-3.jpg" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15724509_1200648426650319_4239436445961925891_o.jpg?oh=f750c1137cb565baa2535f3e372b09b0&oe=58FAC206" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15393006_1200648976650264_6822683150509521065_o.jpg?oh=5339b4a4e5e37dec5709e0d1b752c67b&oe=58E319B9" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15675579_1200648536650308_7081839801848044137_o.jpg?oh=842f13777d72772f66771120da2cefbb&oe=58EBA9F6" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15675966_1200648533316975_4635134740831761625_o.jpg?oh=e35772201a9d4cfbcaf8e68d23a2234f&oe=58D5CF8B" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://fb-s-b-a.akamaihd.net/h-ak-xlp1/v/t31.0-8/15731813_1200648716650290_6350860246798360378_o.jpg?oh=f2982c5bbf3458c5b0575b931d11a815&oe=58D78AF5&__gda__=1492606789_d1a1d14c2721dc7eb7a0c90c114df9e5" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15726202_1200648746650287_5637236424015853241_n.jpg?oh=3baf7ae0939f92100c93cc6733046912&oe=58F435A4" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://fb-s-d-a.akamaihd.net/h-ak-xpl1/v/t31.0-8/15675757_1200648926650269_1514641772070440681_o.jpg?oh=3471b010a6d824da148819978d8f606c&oe=58E359A4&__gda__=1490580592_c87724c595397a2fa4068e68c68ee854" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15732693_1200648916650270_752619758518756515_o.jpg?oh=c5916bda2e79f1df1c4afa0b15505364&oe=59244D71" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15732352_1200648919983603_7987938103862543416_o.jpg?oh=04c7db660748c9e63eeeb18385f3414a&oe=5924696C" alt="" width="730" /></span></p>