<p><span style="color: #000000;"><strong>(ភ្នំពេញ)៖</strong> ផលិតកម្ម ថោន នៅពលនេះ កំពុងតែមានទុក្ខយ៉ាងក្រៀមក្រំ ខណៈដែលអ្នកគ្រប់គ្រងទូទៅ ប្រចាំក្នុងផលិតកម្ម ដ៏ល្បីនេះ បានទទួលមរណាភាព នៅមុននេះបន្តិច នៅឯមន្ទីរពេទ្យមួយប្រទេសបារាំង ដោយសារមានជំងឺ បែកទឹកប្រមាត់ ក្រោយពីបញ្ជូនពីប្រទេសថៃ ទៅព្យាបាលនៅប្រទេសបារាំង ។ ការបង្ហាញឲ្យដឹងពីដំណឹង ដ៏អកុសលនេះ គឺយោងតាមបណ្ដាញសង្គម Facebook Page របស់ផលិតកម្ម ថោន ដែលបានសរសេរបង្ហោះ នៅប៉ុន្មានម៉ោងមុននេះប៉ុណ្ណោះ។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">ក្នុង Facebook Page ផ្លូវការដដែលនេះ បានសរសេរថា <strong>«ថ្ងៃនេះ ជាថ្ងៃដ៏ក្រៀមក្រំ របស់បុគ្គលិកគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ របស់ក្រុមហ៊ុន ថោន ដោយលោក អ៊ា វឌ្ឍនា ជាអ្នកគ្រប់គ្រង ទូទៅរបស់ផលិតកម្ម ថោន បានទទួលមរណភាពដោយជំងឺ នៅប្រទេសបារំាង ក្រោយពេលបញ្ចូនទៅព្យាបាលបានប៉ុន្មានថ្ងៃ។ សូមវិញ្ញាណក្ខន្ធបង បានទៅដល់ឋានសុគតិភព..!»</strong>។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">ដោយឡែកយោងតាមបណ្ដាញសង្គម Facebook មានឈ្មោះថា «Ros Kong» ដែលត្រូវបានគេស្គាល់ថា មិត្តភក្ដិរួមអាជីព ជាមួយលោក អ៊ា វឌ្ឍនា ដែរនោះ ក៏បានសរសេរបង្ហោះ ក្នុងបណ្ដាញសង្គមរបស់ខ្លួនដែរថា<strong> «ពិតជាសោកស្ដាយខ្លាំងណាស់ សូមវិញ្ញាណក្ខន្ធបង បានទៅដល់ឋានសុគតិភព» </strong>ដោយមានភ្ជាប់នូវរូបភាពរបស់លោក អ៊ា វឌ្ឍនា នៅឯមន្ទីរពេទ្យប្រទេសបារាំងផងដែរ។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">គេហទំព័រ Khmertalking សូមចូលរួមរំលែកទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំនេះ ជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ និងបុគ្គលិករបស់ផលិតកម្ម ថោន ទាំងអស់ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ និងសូមឲ្យដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ លោក អ៊ា វឌ្ឍនា បានទៅកាន់សុគតិភពកុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ៕</span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img class="spotlight" src="https://scontent.fsgn3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16143285_1233753493369699_7956086164926172327_n.jpg?oh=780184942cfc017e30fd54111ae8a92a&oe=591B461A" alt="Image may contain: one or more people, people standing, tree, outdoor and nature" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img class="spotlight" src="https://scontent.fsgn3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16114127_1233753273369721_3809543003177164917_n.jpg?oh=0ea89a92e2b1c30b5594b0f54b2ef9aa&oe=5907DA32" alt="Image may contain: 2 people" width="741" height="964" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2017/113/fn-2017-01-18-10-14-43-0.jpg" alt="" width="730" /></span></p>