ចន អេឡិចហ្សូរ៉ា រៀប​ចំ​កម្ម​វិ​ធី «ចង្កៀង​នៃ​ក្តី​សង្ឃឹម គេភ្លេច​ខ្ញុំ​ហើយ» ​ដើម្បី​ស្វែង​រក​​ជំនួយ
<p><span style="color: #000000;"><strong>(ភ្នំពេញ)៖</strong>&nbsp;តារាសម្តែងប្រុសរូបសង្ហា លោក ចន អេឡិចហ្សូរ៉ា កាលពីរាត្រីថ្ងៃទី១៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០១៦ នេះ បាន​រៀប​ចំ​ពិធី​បែប​​លក្ខណៈ​មនុស្ស​ធម៌ ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ថា &laquo;ចង្កៀងនៃក្តី​សង្ឃឹម​​គេ​ភ្លេច​ខ្ញុំហើយ&raquo; ជាផ្នែកមួយផ្តោតសំខាន់ លើ​ការ​ស្វែង​រក​ដៃ​គូ​ម្ចាស់​ជំនួយ ក៏​ដូច​​ជា​សប្បុរស​ជន​ព្រម​ទាំង អង្គ​ការ​ជាតិ និងអន្តរជាតិក្នុងការជួយកុមារកំព្រា នៅប្រទេសកម្ពុជា ពិសេស​កុមារៗ​រស់​នៅ​មណ្ឌល​ភូមិ​សុខ​សាន្ត​នា​ខេត្ត​តា​កែវ។</span></p> <p><span style="color: #000000;">ថ្លែងប្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន នាឱកាសរៀបចំពិធីខាងលើ តារាប្រុសលោក ចន អេឡិចហ្សូរ៉ា បា​ននិយាយប្រាប់ ពីគោលបំណង​នៃ​ពិធី​នេះ​ថា &laquo;កម្ម​វិធី​នេះ​រៀប​ចំឡើង ក្នុងគោលបំណង​ជីកកកា​យ​នូវអ្វី ដែល​គេ​ហាក់​បាន​បំភ្លេច និង​មើល​រំលង​មួយ​ចំនួន​ដូច​ជា កុមារ​កំព្រា​ជន​ពិការ និង​ក្មេងៗផ្ទុកមេរោគអេដស៍ ដែលភាគច្រើនពួកគាត់ អញ្ជើញមកពីមណ្ឌលភូមិសុខសាន្ត ខេត្តតាកែវ។ ម្យ៉ាង​ទៀតស​ម្រាប់គម្រោង នៃការរៀបចំកម្មវិធីនេះ គឺនៅមានច្រើ​នទៀត..!&raquo;។</span></p> <p><span style="color: #000000;">លោក អេឡិចហ្សូរ៉ា បានបន្តថា &laquo;អ្វីដែលខ្ញុំបានរៀបចំធ្វើឡើង នៅពេលនេះជាផ្នែកមួយ ដើម្បីផ្ស​ព្វផ្សាយ និងក្រើនរំឭកដល់ ប្រជាពលរដ្ឋ ទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ឲ្យបានដឹងថា សព្វថ្ងៃមានក្មេងជាច្រើន ដែលពួកគាត់ត្រូវការឲ្យយើងជួយ និងចង់បានក្តីស្រឡាញ់ លើទឹកចិត្តដល់ពួកគាត់ ហើយកម្មវិធីដែលបានរៀបធ្វើនៅថ្ងៃនេះ ពុំមែនដើម្បីប្រមូលយកថវិកា ពីមហាជនដែលបានចូលរួមទស្សនា ការច្រៀង-សម្តែងនោះទេ តែក៏ជាការផ្សព្វផ្សាយ ស្វែងរកការចូលរួមសកម្មភាពមនុស្សធម៌ ជួយកុមារៗដែ​លកំពុងជួបការលំបាក ដោយពួកគាត់​​អាចចុះទៅ​ជួបផ្ទាល់ខ្លួន តែម្ដង..!&raquo;។</span></p> <p><span style="color: #000000;">តារាសម្តែងលោក ចន អេឡិចហ្សូរ៉ា បានបញ្ជាក់បន្ថែមថា សម្រាប់កម្មវិធីដែលមានឈ្មោះ​ថា &laquo;​ចង្កៀ​ង​នៃ​ក្តី​ស​ង្ឃឹម​គេ​ភ្លេច​ខ្ញុំហើយ&raquo; គឺបានការផ្តូចផ្តើមគំនិតរៀបចំឡើង ដោយក្រុមប្រណម​ និ​ង​មាន​កា​រស​ហការ​ពី​សំណាក់ក្រុមហ៊ុន GF, Vitalanga, សិល្បៈខ្មែរអមតៈ និងក្រុមយុវជនបេ​សកក​កម្មសុឆ្ទៈខ្មែរ។ កម្មវិធីកាលពីយប់មិញ ក៏មានការសម្តែងរបាំ និងការច្រៀង​ពីសំណាក់​ក្រុម​កូនខ្មែរ Original Song និងតារាចម្រៀងប្រុស មកពីផលិតកម្មសាស្តាលោក សាន សេរីវុឌ្ឍ ផង​ដែរ៕</span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfl1/v/t1.0-9/13173861_272831546382688_4877028931404722200_n.jpg?oh=6933f632a20f4736b507b12849662948&amp;oe=57D613B6&amp;__gda__=1470645940_871d1e438102695790bb756ecd61c1c2" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13116360_272831409716035_5454085109809914910_o.jpg" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13237791_272831393049370_625769615243956387_n.jpg?oh=b7fe6f34604df57bf0876b8d08d38c10&amp;oe=57D59F66" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpl1/v/t1.0-9/13173909_272831389716037_6834110628130722769_n.jpg?oh=94c66ee76d77154e694dcbf547513a2f&amp;oe=57DCA489&amp;__gda__=1474391045_e665726b4df404f58a4a8a0739e038d7" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13177547_272831429716033_2994342751229571215_n.jpg?oh=2caacdf056b38eeeece702ce2274943f&amp;oe=57D73194" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13254585_272831436382699_3723461098426033226_n.jpg?oh=deb3cf765495a1aca39999cbaa0c29b1&amp;oe=57A4D0BD" alt="" width="730" /></span></p> <p style="text-align: right;"><span style="color: #000000;">ផ្តល់សិទ្ធដោយ ៖ ខ្មែរថកឃីង</span></p>