<p><span style="color: #000000;">(ភ្នំពេញ)៖ តារាសម្តែងស្រីរូបស្រស់ កញ្ញា សួង សាខារ៉ានីត បានចំណាយពេលរបស់ខ្លួន រួមជាមួយតារាចម្រៀង និងសម្តែងមួយចំនួនទៀត នាំយកថវិកា សំភារប្រើប្រាស់ និងចុះសួរសុខទុក្ខ ដល់ព្រឹទ្ធាចារ្យតារាចាប៉ីដងវែង ចំនួន ៥រូប គឺលោកតា ប្រាជ្ញ ឈួន និងលោកតា គង់ ណៃ ដែលកំពុងមានជីវភាពខ្វះខាត និងមានជំងឺ កាលពីពេលថ្មីនេះ ស្ថិតនៅក្នុងស្រុកទ្រាំង ខេត្តតាកែវ។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">តារាស្រីកញ្ញា សួង សុខារ៉ានីត បានសរសេរបង្ហោះភ្ជាប់ ជាមួយរូបភាពជាច្រើនសន្លឹកថា «ក្នុងនាមនាងខ្ញុំ សួង សាខារ៉ានីត ជាតារាសម្តែងជំនាន់ក្រោយមួយរូប ពិតជាមានមោទនភាព នឹងមានការសប្បាយរីករាយយ៉ាងក្រៃលែង ចំពោះមានវត្តមានក្នុងការចូលរួម ការជួបជុំនឹងទៅសួរសុខទុក្ខ និងទៅដល់ផ្ទះលោកតា ព្រឹទ្ធាចារ្យ ប្រាជ្ញ ឈួន នៅឯខេត្តតាកែវ »។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">សួង សុខារ៉ានីត បានបន្ថែមថា «អ្វីដែលនាងខ្ញុំរំភើប និងទប់ទឹកភ្នែកមិនបាននោះ គឺនានខ្ញុំបាឮពាក្យពោលដ៏ក្តុកក្តួល ពីលោកតា គង់ ណៃ និងលោកតាៗចាស់ៗស្តេចចាប៉ី ដងវែងថា ពួកគាត់ពិតជាសប្បាយ និងនឹកស្មានមិនដល់ថា បានមកលេងដល់ផ្ទះជួបជុំគ្នាបែបនេះនោះទេ គឺគាត់ពិតអស់សង្ឃឹម ជាមួយនឹងជំងឺនៃភាពចាស់ជរា របស់ពួកគាត់ខ្លាំងណាស់ គឺម្នាក់ៗគឺពិកាភ្នែក និងស្ពឹកដៃស្ពឹកជើង ដើរមិនរួចរៀងៗខ្លួន អស់ទៅហើយ !»។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">សូមបញ្ជាក់ថា ការចុះសួរសុខទុក្ខដល់ព្រឹទ្ធាចារ្យចាប៉ីដងវែង មានចំនួនប្រាំនាក់ខាងលើនេះ គឺមានការរួមដំណើរដោយតារាសប្រុស លោក សន វិជ្ជបុត្រ ,កញ្ញា សួង សាខារ៉ានីត កញ្ញា វិ រីយ៉ា និងក្រុមតារាសិល្បៈមួយចំនួនទៀត ផងដែរ៕</span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://www.khmertalking.com/wp-content/uploads/2017/01/kt498.jpg" alt="" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://www.khmertalking.com/wp-content/uploads/2017/01/kt499.jpg" alt="" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://www.khmertalking.com/wp-content/uploads/2017/01/kt500.jpg" alt="" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://www.khmertalking.com/wp-content/uploads/2017/01/kt501.jpg" alt="" /></span></p>