សុះ ម៉ាច សោក​ស្តាយ​​នូវ​ទង្វើ​​បុគ្គល​ម្នាក់ យក​រូប​ថត​លោក យឹម ថេង កាត់​ត​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​រឿង​នយោបាយ..
<p><span style="color: #000000;"><strong>(ភ្នំពេញ)៖</strong>&nbsp;ប្រធានសមាគមន៍សិល្បករខ្មែរ ដែលទើបតែទទួលបានកាដូរ នូវរថយន្តថ្មីសន្លាងមួយគ្រឿង ពីអតីតភរិយា និងកូនស្រីច្បងសំណព្វចិត្ត លោក សុះ ម៉ាច បានសម្តែងការសោកស្តាយជាខ្លាំង​ ខណៈដែលមានម្ចាស់ Account Facebook ម្នាក់ បានយករូបថតរបស់តារាចម្រៀង ទស្ស​វត្សរ៍ឆ្នាំ៨០លោក យឹម ថេង ដែលកំពុងធ្លាក់ខ្លួនឈឺធ្ងន់ ហើយកំពុងសម្រាកព្យាបាល ​នៅ​មន្ទីរពេ​ទ្យរុស្ស៊ី ទៅកាត់តភ្ជាប់ជាមួយរឿងនយោបាយ ហើយធ្វើការជេរប្រមាថថ្នាក់ដឹកនាំ។</span></p> <p><span style="color: #000000;">លោក សុះ ម៉ាច បានចេញការប្រកាសជា សាធារណៈនៅលើបណ្តាញ សង្គមហ្វេសប៊ុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន កាលពី១ម៉ោងមុននេះថា &laquo;បើអ្នកមិនបានជួយអ្វីដល់រូបគាត់ម្នាក់នេះទេ សូមកុំយករូបភាព របស់គាត់ទៅកាត់តភ្ជាប់ទៅនឹង រឿងនយោបាយ ហើយជេរប្រមាថថ្នាក់ដឹកនាំ ឲ្យសោះ( ស្ថិតក្នុងជំហរកណ្តាល) &raquo;។</span></p> <p><span style="color: #000000;">ប្រធានសមាគមន៍សិល្បករខ្មែរលោក សុះ ម៉ាច បានបញ្ជាក់ជំហថា &laquo;ក្នុងនាមខ្ញុំជាប្រធានសមា​គមសិល្បករខ្មែរ ខ្ញុំមានការសោកស្តាយណាស់ ហើយក៏មិនគាំទ្រដាច់ខាត ដែលម្ចាស់ account ម្នាក់បានយករូបភាព ដែលគាត់ទទួលថវិការពីខ្ញុំបាទ​នេះ ទៅកាត់តជេរប្រមាថប្រមុខ ថ្នាក់ដឹក​នាំ​អាចនឹងធ្វើឲ្យមានការយល់ច្រឡំ បើទោះបីជាកន្លងមក មានសិល្បករ-សិល្បការិនីខ្លះ គា ត់សម្តែងការគាំទ្រ គណបក្សនយោបាយ ដែលជាសិទ្ធិរបស់ពួកគាត់ ក្នុងការបញ្ចញមតិ ក្នុងនោះពួកគាត់ខ្លះ ត្រូវគេជេរប្រមាថកាតទានរួចហើយ។ ហេតុអីអ្នកសិល្បៈដ៏កម្សត់ម្នាក់នេះ អ្នកធ្វើបាបគាត់ដោយទាំងរូបគាត់ផ្ទាល់ មិនដឹងអីសោះនោះ​? &raquo;។</span></p> <p><span style="color: #000000;">លោក សុះ ម៉ាច បានបន្ថែមថា &laquo;ខ្ញុំមិនខ្វល់ថា អ្នកប្រកាន់និន្នាការនយោបាយ គណបក្សណានោះទេ ហើយក៏រឹតតែមិនខ្វល់ថា អ្នកជានរណាដែរ ប៉ុន្តែខ្ញុំសូមមេត្តាតែម៉្យាង សូមកុំយកអ្នកសិ​ល្បៈទៅភ្ជាប់ទៅរឿង ន​យោបាយជេរប្រមាថ អ្នកដទៃ ក្នុងន័យ ដើម្បីបំពេញបំណងក្នុងចិត្ត និងសិទ្ធិបញ្ចេញមតិបស់អ្នកឲ្យសោះ ព្រោះវាធ្វើឲ្យប៉ះពាល់ ដល់កិត្តិយសរបស់សមាគមសិល្បៈ នៅក្នុងអាណត្តិ ដែលខ្ញុំកំពុងដឹកនាំ។ ម៉្យាងវិញទៀតវាធ្វើឲ្យប៉ះដល់កិត្តិយសរូបខ្ញុំផងដែរ ។ សង្ឃឹមថា លោកយល់នូវសំដីរបស់ខ្ញុំ ហើយលុបចេញជាបន្ទាន់រូបភាពនោះ។ ខ្ញុំមិនបង្ហាញរូបភាព ដែលកាត់តនោះទេ តែខ្ញុំក៏បានរក្សាទុកហើយ ក្នុងករណីណាមួយនោះ អាចនឹងមានដ​ល់ផ្លូវច្បាប់ផងដែរ..!&raquo;៕</span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/12523984_1575198262794539_3977100922702546724_n.png?oh=f8ba5beb17657a87d0fa4c8ae613ac25&amp;oe=574B901D" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12801472_1575198212794544_9002314779851417255_n.jpg?oh=1b095c84c9aa1fa01f13a1216acf14ef&amp;oe=578E4971" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12063675_1575198209461211_4661397737871709226_n.jpg?oh=fc7cefb60ce3ae6d79ff05c4c4edeac6&amp;oe=57976A9A" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/12512328_1575198222794543_5721589916064405684_n.jpg?oh=32f934fbd4ad94e3508a27be652c4948&amp;oe=57849131&amp;__gda__=1467992762_445bb6eca60f6147d6b5eca86fcfdf51" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpl1/v/t1.0-9/12524408_1575198246127874_4797955573679521630_n.jpg?oh=7563c3c1c6b233e99e9eb0751f776445&amp;oe=57897194&amp;__gda__=1465061936_899565779cad2851e6121630573ec09c" alt="" width="730" /></span></p> <p><span style="color: #000000;"><img src="https://scontent-kul1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/12523984_1575198262794539_3977100922702546724_n.png?oh=f8ba5beb17657a87d0fa4c8ae613ac25&amp;oe=574B901D" alt="" width="730" /></span></p> <p>&nbsp;</p> <p style="text-align: right;"><span style="color: #000000;">ផ្តល់សិទ្ធដោយ ៖ &nbsp;ហ្វ្រេសញូវអាស៊ី</span></p> <div><span><br /></span></div>