<p><span style="color: #000000;"><strong>(ភ្នំពេញ)៖</strong> អតីតតារាសម្តែង និងប្រធានក្រុមម៉ូឌែល ភរិយាតារាប្រុសលោក យ៉ែម សំអូន គឺអ្នកនាង យ៉ាន លីនដា នាយប់ថ្ងៃទី១៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០១៧ ត្រូវបានមិត្តភក្តិ និងប្អូនៗរួមអាជីពការងារ ដូចជាអ្នកនាង គង់ ច័ន្ទស្រីមុំ ជាដើម បានធ្វើឲ្យរំភើបស្ទើរស្រក់ទឹកភ្នែក ទាំងមិនដឹងខ្លួន មុនពេលឱកាសថ្ងៃខួបកំណើត ស្របពេលដែលសាមីខ្លួន អ្នកនាង យ៉ាន លីដា ត្រៀមឡើងយន្តហោះ ចេញទៅអូស្ត្រាលី នាពេលដ៏ខ្លីខាងមុខនេះ។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">បើតាមការឲ្យដឹងពីសំណាក់ អ្នកនាង គង់ ច័ន្ទស្រីមុំ បានបង្ហោះសារភ្ជាប់ ជាមួយរូបភាពជាច្រើនសន្លឹក បានបង្ហាញថា <strong>«Pre BD for my beautiful mummy Linda Yan។ ថ្ងៃនេះមិនមែនជាថ្ងៃខួបកំណើតពិត របស់គាត់ទេ ថ្ងៃខួបពិត គឺថ្ងៃទី ២១ ខែ កុម្ភៈ តែពួកយើងទាំងអស់គ្នា បានរៀបចំជូនគាត់មុនថ្ងៃ ដោយសារតែជិតដល់ថ្ងៃ ដែលគាត់ត្រូវត្រឡប់ទៅអូស្ត្រាលីវិញហើយ ក៏មិនដឹងថា តើប៉ន្មានឆ្នាំទៀត ទើបយើងបានជួបគ្នាបែបនេះ ម្តងទៀតទេ!»</strong>។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">ជាមួយគ្នានេះដែរ អ្នកនាង គង់ ចាន់ស្រីមុំ ក៏បានលើកឡើងទៀតថា<strong> «សុំជូនពរឲ្យ mummy មានសុខភាពល្អ ជួបតែមនុស្សល្អៗ ជោគជ័យគ្រប់ការងារ លុយហូរចូលដូចទឹកសំខាន់សម្រស់កាន់តែក្មេងទៅៗណា!»</strong>។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">ដោយឡែក នៅលើបណ្តាញសង្គមហ្វេសប៊ុក របស់អ្នកនាង យ៉ាន លីនដា ក៏បានបង្ហោះជាភាសារអង់គ្លេសបង្ហាញពីក្តី រំភើបថា <strong>« I’m lost for words, all is I can say I appreciate your love and kindness towards me and will remember forever.Thank you so much for everything ! Love you soso much@kong_chansreymom and mummy Linda Yong Lovethe beautiful cake too hehe. Don’t want to eat it»</strong>។ មានន័យជាភាសាខ្មែរថា <strong>«ខ្ញុំភ្លេចប្រាប់ពាក្យខ្លះ។ ពាក្យទាំងនោះ គឺខ្ញុំអាចនិយាយថា ខ្ញុំពេញចំពោះក្តីស្រឡាញ់ និងទឹកចិត្តល្អរបស់អ្នកចំពោះខ្ញុំ ហើយខ្ញុំនឹងចងចាំវា ជារៀងរហូត។ អរគុណខ្លាំងណាស់ សម្រាប់អ្វីៗគ្រប់យ៉ាង។ ស្រឡាញ់អ្នកខ្លាំងណាស់…ស្រឡាញ់នំខេកដ៏ស្រស់ស្អាត ហេហេ មិនចង់ញុំាវាទេ..!»</strong>។</span></p>
<p><span style="color: #000000;">តាមរយៈនេះដែរ អ្នកនាង យ៉ាន លីនដា ក៏បានអរគុណដល់មិត្តភក្តិ និង Fan អ្នកគាំទ្រនៅក្នុងហ្វេសប៊ុកទាំងអស់ផងដែរ ដែលបានផ្ញើសារជូនពរ និងនៅតែបន្តការគាំទ្រសម្រាប់នាង រហូតមកនេះ៕</span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/ID-113/fn-2017-01-16-15-32-20-0.jpg" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/ID-113/fn-2017-01-16-15-32-20-1.jpg" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/ID-113/fn-2017-01-16-15-32-21-2.jpg" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/ID-113/fn-2017-01-16-15-32-21-3.jpg" alt="" width="730" /></span></p>
<p><span style="color: #000000;"><img src="http://image.freshnewsasia.com/2016/ID-113/fn-2017-01-16-15-39-56-0.jpg" alt="" width="730" /></span></p>